V edycja Uniwersyteckiej ZaDyszki im. Jerzego Żeligowskiego – odwołana

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele i entuzjaści Uniwersyteckiej ZaDyszki,

z nieukrywaną przykrością informujemy, że piąta edycja biegu „Uniwersytecka ZaDyszka im. Jerzego Żeligowskiego”, zaplanowana na 21 kwietnia 2018 roku została odwołana. Powodem odwołania są bariery organizacyjne, z którymi przyszło nam się zmierzyć, oraz które w tym roku okazały się nie do pokonania… Wszelkie wpłaty dokonane na rzecz opłaty startowej zostaną Państwu zwrócone za pośrednictwem przelewów zwrotnych.

Co roku naszym celem była organizacja biegu zgodnie z ideą towarzyszącą jej od samego początku (2013 r.), przy zachowaniu maksymalnego profesjonalizmu oraz wyjątkowego klimatu wydarzenia, który razem Wami – wolontariuszami, biegaczami oraz rzeszą przyjaciół – udawało się osiągnąć.

Realizując bieg z Waszą pomocą i aprobatą, mogliśmy również co roku dołożyć cegiełkę na rzecz podopiecznych Drużyny Szpiku – naszych przyjaciół, którzy są z nami od samego początku i stanowią nieodłączny element naszego biegu. Począwszy od trzeciej edycji, bieg zyskał również patrona – Jurka Żeligowskiego – wybitnego trenera, sportowego mentora studentów, ale również wieloletniego pracownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM.

W tym roku realizacja biegu w dotychczasowym kształcie stała się niemożliwa. Niestety jako organizatorzy nie mieliśmy żadnego wpływu na pewne decyzje, które zapadły w kierunku naszego projektu. Z tego również powodu zauważalny był również brak naszej aktywności promocyjnej w ostatnich tygodniach.

Obecnie nie wiemy jak wyglądać będzie przyszłość Biegu oraz czy będziemy mogli podjąć się organizacji przyszłorocznej edycji… Nasze działania uzależnione są od decyzji i przychylności innych osób/ instytucji, które mamy nadzieję – przyszłościowo będą zgodne z naszymi ideami.

Uniwersytecka ZaDyszka im. Jerzego Żeligowskiego to bieg, który powstał z inicjatywy studenckiej, przy jednoczesnym wsparciu organizacyjnym i niemałym wkładzie sił grupy pracowników Szkoły Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, którzy utożsamiali się z misją Uniwersyteckiej ZaDyszki.

Jest to bieg, który dotychczas łączył w sobie dużo sportowej radości, zdrowej rywalizacji oraz przyjemność z biegania w połączeniu ze wsparciem szczytnego celu. Ponadto w trakcie trwania imprezy podziwiać mogliśmy walory poznańskiej dzielnicy Morasko, promowanej przez nas jako idealnej do uprawiania aktywności fizycznej.

Stworzyliśmy razem z Wami – przyjaciółmi biegu – fragment historii, którą w dalszym ciągu chcielibyśmy kontynuować. Wierzymy, że będzie to jeszcze możliwe, a nasz projekt powrotnie spotka się z przychylnością osób decyzyjnych. Trzymajcie kciuki!

Zespół Uniwersyteckiej ZaDyszki im. Jerzego Żeligowskiego