Drużyna JPG

Czy warto pomagać? #SzpikowyCHALLENGE

Drużyna Szpiku

Od początku inicjatywy naszego biegu staramy się wspierać Fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku” zarówno w rozumieniu samej organizacji, jej wolontariuszy, ale przede wszystkim mając na względzie dobro jej podopiecznych, którzy każdego dnia z niesamowitą siłą, nadzieją, ale również nieocenionym wsparciem Drużyny Szpiku spoglądają w przyszłość.

Każdemu z Nas trudno jest sobie wyobrazić ilu wyrzeczeń, ile odwagi, sił i trudu kosztuje to zarówno samych podopiecznych fundacji jak i ich bliskich, którzy stają przed obliczem choroby i cierpienia.

To właśnie w tym momencie, kiedy dotyka ich straszliwa bezsilność, ratunkiem może okazać się KAŻDY z Nas. Każdy z Nas jest potencjalnym dawcą szpiku, który może uratować czyjeś życie. Wyobrażacie sobie coś piękniejszego?

Właśnie dlatego co roku DRUŻYNA SZPIKU przeprowadza dziesiątki akcji mających na celu propagowanie wśród ludzi wiedzy na temat szpikodawstwa. Wbrew pozorom nie tylko same pieniądze, ale WIEDZA stanowi najważniejszy element. Tylko w ten sposób możemy uświadomić ludziom jak niewiele trzeba, aby uratować ludzkie życie.

Pomyślcie sami – ile moglibyście poświecić, aby uratować życie swoich bliskich?

Pamiętajcie – zwykły wymaz z jamy ustnej, trwający zaledwie kilka sekund, bądź mała próbka krwi może zadecydować o możliwości uratowania czyjegoś życia.

Zachęcamy Was do wspierania wszelkich akcji związanych ze szpikodawstwem, propagowania wiedzy na ten temat wśród Waszych rodzin i znajomych, a przede wszystkim do dołączenia do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Często brakuje właśnie tego JEDNEGO bliźniaka genetycznego, którym możecie okazać się właśnie Wy.

[A.G.]

—————————————————————-
// SZPIKOWY CHALLENGE // :
—————————————————————-
Chcesz pomóc już teraz? Weź udział w naszej akcji ?#?SzpikowyCHALLENGE?

1) Udaj się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub weź udział w jednej z akcji poboru potencjalnych dawców w Twojej okolicy

2) Dołącz do bazy potencjalnych dawców szpiku

3) Opublikuj na swojej tablicy zdjęcie (lub nagraj filmik) który w jakikolwiek sposób potwierdzi twoje dołączenie do bazy dawców szpiku

4) Następnie pochwal się nim na swojej tablicy i rzuć wyzwanie kilku swoim znajomym oznaczając ich w poście ze zdjęciem lub filmikiem!

Czas na wykonanie zadania określacie im samodzielnie.

Pomożecie?! :)

Moje dane są już w bazie potencjalnych dawców – do zadania wyzywam Was wszystkich, a na początek pozostałe osoby z Teamu Organizatorskiego naszego biegu :)

—————————-
W imieniu zespołu III Uniwersyteckiej ZaDyszki im. Jerzego Żeligowskiego, ze sportowym pozdrowieniem

ADRIAN GOLIŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *