Tłoczenie płyt

2019-01-08

Podczas gdy wielu z nas wydaje się, że płyty CD oraz DVD zniknęły bezpowrotnie, sklepowe półki są od nich pełne, a w niejednym domu potężne zbiory mają swoje honorowe miejsce. Okazuje się, że ciągle wielu Polaków zainteresowanych jest żywo posiadaniem własnej kolekcji, do której mogą wrócić w zaciszu domowego ogniska, kiedy tylko mają na to ochotę, bez dostępu do Internetu. Mimo postępu technologicznego, każda tłocznia cd http://agmark.pl/cd.php?id=nagrywanie_plyt wciąż ma bardzo dużo pracy.


Bajki dla dzieci dodawane licznie do czasopism, filmy sprzedawane w kioskach i księgarniach… Każda tłocznia CD wciąż ma nad czym pracować. Nie zmienił tego rozwój technologii, który dzisiaj pozwala na przenoszenie danych na bardzo małych nośnikach i dostęp do wszelkich filmów z całego świata dzięki Internetowi. Wielu z nas wciąż kocha płyty! Kupować, kolekcjonować, układać na półkach i ścierać z nich kurze, by raz na kilka lat wrócić do ulubionej nuty czy obrazu. Jest w tym magia, która nie powinna przemijać i dzięki takim osobom jeszcze na wiele lat nie zniknie.


Prawdziwy miłośnik płyt - czy to DVD, czy też CD - powinien wiedzieć, na czym polega tłoczenie płyt, którym zajmuje się tłocznia CD. Czy to jedyna metoda nagrywania płyt, którą obecnie stosujemy? Czy tłocznia CD może pozwolić sobie na tłoczenie niewielkiego nakładu? Jakie są zalety tłoczenia płyt i czy nie lepiej postawić na kopiowanie?


Tłoczenie płyt - co to takiego?


Tłoczenie płyt to przemysłowa metoda zgrywania płyt przeznaczona przede wszystkim dla większych nakładów, tj. dla tych, w których liczba sztuk przekracza 500. Tłocznia CD oferuje zatem hurtowe ilości, które doskonale sprawdzą się właśnie m.in. dla wydawnictwa, które chce dołączać nagrane płyty do swoich czasopism lub jako audiobook do wydawanych przez siebie książek. Nie będzie to rozwiązanie dla kogoś, kto chce obdarować filmem ze ślubu rodzinę - taka osoba powinna zdecydować się na kopiowanie, którym również powinna zająć się profesjonalna tłocznia CD. Jest to jednak metoda, w której można personalizować niskie nakłady.


Tłoczenie płyt ma sporo bardzo istotnych zalet. Przede wszystkim, jeśli porównujemy tłoczenie i kopiowanie, to właśnie tłoczenie gwarantuje zdecydowanie większą trwałość wykonania i o wiele dłuższą żywotność finalnego wyrobu. Zdarza się, że tłocznia CD obiecuje 100 lat trwałości, jednak póki co, nie było możliwości sprawdzić prawdziwości takiej obietnicy i większość z nas wkłada ją między bajki. Zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć, jest cena tłoczenia cd - w przypadku sporych nakładów jest o wiele bardziej atrakcyjna dla zamawiającego niż metoda kopiowania. Co równie istotne, płyty poddane tłoczeniu są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest ogromnie ważne w przypadku rysowania się płyt CD.


Musisz jednak wiedzieć, że tłoczenie płyt CD ma swoje wady, których żadna tłocznia CD nie powinna przed tobą ukrywać. Wśród nich najważniejsze będą z pewnością długi czas realizacji oraz brak możliwości personalizacji niskiego nakładu, o którym już wspominaliśmy. Jest to zatem metoda przeznaczona do przygotowania co najmniej 500 sztuk płyt, a na ich wykonanie najczęściej musimy czekać nawet do 7 dni.