Poszukiwania pracowników z Ukrainy

2019-01-10

Bardzo popularne w ostatnim czasie jest zatrudnianie w Polsce pracowników z Ukrainy. Dzięki temu wiele firm może uzupełnić braki pracownicze w firmach, w których ich brakuje a osoby zatrudnione mogą odpowiednio zarobić. Są branże, w których bardzo chętnie zatrudnia się obcokrajowców, szczególnie w dużych korporacjach, w tym zajmujących się produkcją czy budownictwem. Poszukiwania pracowników pochodzących zza wschodniej granicy nie są dzisiaj skomplikowane. Istnieją bowiem agencje, które na podstawie kwalifikacji zgłaszających się do niej osób, oferują pomoc w odnalezieniu idealnych pracowników firmom nastawionych na ich zatrudnienie.

 

Nie ma dzisiaj większego problemu z zatrudnieniem w swoim przedsiębiorstwie obcokrajowców. Dzięki pomocy wielu firm zajmujących się wyszukiwaniem pracowników z Ukrainy, jak również legalizacją ich pracy w Polsce nietrudno odnaleźć chętnych obywateli wschodnich ziem do konkretnej pracy. Zgłaszając się do tego typu agencji i mówiąc: szukam pracownika z ukrainy http://ukrainskipracownik.pl/ można otrzymać błyskawicznie odpowiedź o pracownikach, którzy chętnie podejmą pracę w konkretnej branży. Oczywiście warto w takim przypadku zwracać uwagę na kwalifikacje takich osób, jak również na to, czy są to potencjalni pracownicy, którzy mogą przebywać legalnie w naszym kraju.

 

Rekrutacje pracowników z Ukrainy

Rekrutacja pracowników zza wschodniej granicy może przysporzyć pracodawcy wielu problemów. Ze względu na to, że przeprowadzenie wielu rozmów kwalifikacyjnych i odnalezienie na własną rękę tego typu pracowników nie jest tak proste, jak się wydaje. Tym bardziej, że poszukiwania na własną rękę kadry dla swojej firmy wiąże się z zamieszczaniem ogłoszeń, przeglądaniem przesłanych CV i wieloma formalnościami związanymi z zatrudnieniem takich sił roboczych. Ze względu na wszelkie procedury tego typu, na które zwykle nie ma czasu przedsiębiorca, zleca tego typu działania profesjonalnej agencji, która na co dzień zajmuje się weryfikowaniem potencjalnych pracowników wprowadzanych na rynek polski, jak również rekrutacją i przygotowaniami do podjęcia pracy na określonym stanowisku w firmie, która zleca takie procedury firmom zewnętrznym. Oszczędność czasu dla właścicieli podmiotów gospodarczych jest ogromna, co więcej bardziej skomplikowane procedury są wykonywane przez agencje znacznie szybciej ze względu na większe doświadczenie w takich sprawach.

 

Niższy koszt zatrudnienia Ukraińców

Niższy koszt zatrudnienia Ukraińców sprawia, że polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie decydują się na uzupełnienie kadry w firmie właśnie za pomocą sąsiadów ze wschodu. Oprócz tego mogą również liczyć na pracowników sezonowych lub na gotowość tego typu ukraińskich pracowników do pracy dłuższej, niż opracowany prawnie standard obowiązujący w Polsce. Pracodawcy zyskują również kadrę sumienną, gotową do realizacji wszelkich zleconych projektów, pracująca również w dni często wolne od pracy - w weekendy. Dlatego też poszukiwania pracowników z Ukrainy, to bardzo częste sytuacje, jakie mają miejsce w naszym kraju, tym bardziej, że taka forma zatrudnienia jest praktykowana już od lat.